Süt Sağma Makineleri

Şanmak Milking

Süt Sağma Makinesinin Özellikleri Nelerdir?

Süt sağma makineleri meme ucuna takılarak kısa sürede süt sağımını sağlayan makinelerdir. Süt sağma makineleri sayesinde meme ucuna zarar verilmeden memeye masaj yapılarak süt sağma işlemleri yürütülmektedir. Süt sağma makinesi özellikle büyük işletmeler ve birçok hayvanın bulunduğu alanlarda kullanılmaktadır. Süt sağma makinelerinin doğru kullanılması çok önemlidir. Aksi halde hayvanların memeleri zarar görebilir ve süt kalitesinde düşmeler meydana gelebilmektedir. Süt sağma makineleri hayvanın memelerine yerleştirildikten sonra yarım dakika masaj yaparak sütün gelmesine yardımcı olunması gerekmektedir. Ayrıca süt sağma makinesinin sağım başlığı sayesinde hayvanların meme ucuna masaj yapılarak süt sağım işlemleri yürütülmektedir.

Süt Sağma Makinesinin Özellikleri

Süt sağma makinesinin özellikleri bulunmaktadır. Bu özellikler incelendiğinde süt sağma makinelerinde alüminyum paslanmaz süt tankı kullanıldığı görülmektedir. Öte yandan süt sağma makinesinin içerisinde bağımsız elektrik motoru, pulsatör, pençe, meme ucu başlığı bulunmaktadır. Süt sağma makinelerinde arzu edilen büyüklüğe ve talebe uygun pompalarda bulunmaktadır. Süt sağma makinelerinin vakumlu pompaları sayesinde memelerden süt sağılması sağlanmaktadır.

Süt Sağma Makinesi

Süt sağma makineleri özellikleri gereği kısa sürede süt sağılmasını sağlayan oldukça kullanışlı makinelerdir. Her ihtiyaca ve talebe uygun olarak üretilen süt sağma makinelerinin kullanılması ile birlikte hayvanlardan sağlanan sütün miktarında artışlar gözlenmektedir. Süt sağma makinelerinin yaygınlaşmasıyla birlikte pek çok kişi tarafından tercih edilerek süt sağımı gerçekleştirilmektedir.

FatalBey® E-ticaret Paketleri ile hazırlanmıştır.